شرح و تفسیر رساله «عصر تصویر جهان» مارتین هایدگر

به مدرسه عالی علوم انسانی خوش آمدید | تلفن تماس : 02166174081 | ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

ویژگی تصویر

شرح و تفسیر رساله «عصر تصویر جهان» مارتین هایدگر

  /  حکمت و فلسفه  /  شرح و تفسیر رساله «عصر تصویر جهان» مارتین هایدگر

شرح و تفسیر رساله «عصر تصویر جهان» مارتین هایدگر

تومان100000
دسته بندی:
امتیاز کاربران:

درباره این کلاس

«عصر تصویر جهان» یکی از چهار رساله‌ی پر ارجاع مارتین هیدگر است، چندانکه خود او نیز بارها به آن ارجاع داده؛ آن را خلاصه‌ی دیدگاهش در علم جدید خوانده و حاشیه‌هایی هم‌قدر متن بر آن نگاشته. برای ما ایرانیان که پیشتر، بیش از بهره‌مندی از دستاوردهای علم جدید، مشارکت در آن را می‌خواستیم و لذا جویای ماهیت آن بودیم، این رساله چشمگیر بوده است. این رساله، مشارکت در علم جدید را مگر از راه فهم و گشایشِ زمینه‌ی مابعدالطبیعی آن ممکن می‌داند. می‌پرسد: علم جدید، که آوردگاه رخدادهای دوره‌ی مدرن بوده است، خود همچون اتفاقی تاریخی، چگونه می‌افتد؟ ما ایرانیان می‌توانیم و شاید که این پرسش را به نحوی خویشاوند و در ادامه‌ی راهی که آمده‌ایم بپرسیم. استاد دکتر شهرام پازوکی که در سراسر حیات فکری خویش به این پرسش توجه داشته‌اند و سال‌ها پیش، دو بار این رساله را برای دانشجویان فلسفه و فلسفه علم درس گفته‌اند، بار دیگر به خواهش مؤسسه روزگار نو، به شرح و تفسیر این رساله خواهند نشست.

جلسات درسگفتار “شرح و تفسیر رساله «عصر تصویر جهان» مارتین هایدگر” از تاریخ 15 دی ماه هرهفته یکشنبه‌ها از ساعت 14 الی 16 به مدت 8 هفته برگزار خواهد شد.

سرفصل دروس

جلسات درسگفتار "شرح و تفسیر رساله «عصر تصویر جهان» مارتین هایدگر" از تاریخ 24 آذر ماه هرهفته یکشنبه‌ها از ساعت 14 الی 16 به مدت 8 هفته برگزار خواهد شد.

نقد و بررسی

0 امتیاز 0 از 0 امتیاز

5ستاره 0

4ستاره 0

3ستاره 0

2ستاره 0

1ستاره 0

اعضا

تعداد کل دانشجویان این دوره

    عضویت کاربر

    بازنشانی کلمه عبور