کارگاه «آشنایی با رمان مدرن»

به مدرسه عالی علوم انسانی خوش آمدید | تلفن تماس : 02166174081 | ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:

ویژگی تصویر

کارگاه «آشنایی با رمان مدرن»

  /  ادبیات و هنر  /  کارگاه «آشنایی با رمان مدرن»

کارگاه «آشنایی با رمان مدرن»

تومان350000
دسته بندی:
امتیاز کاربران:

درباره این کلاس

رمان مدرن در دوره‌ای به وجود آمد که اندیشه‌های جدید در فلسفه و علم، نگرش انسان به خویشتن و جهان پیرامونش را به‌کلی دگرگون کرده بود. عطف توجه از واقعیت بیرون به واقعیت درونِ ذهن، از جمله ویژگی‌های مهم رمان مدرن است که در تکنیک‌هایی مانند سیلان ذهن متبلور می‌شود. هدف از برگزاری کارگاه «آشنایی با رمان (۲)»، آشنایی با ویژگی‌های رمان قرن بیستم و روش‌شناسیِ تحلیل آن است. این دوره به‌ویژه برای پژوهشگران و علاقه‌مندانی طراحی شده است که در رشته‌ی تحصیلی خود درسی درباره‌ی ادبیات داستانی نگذرانده‌اند، اما مایل‌اند با شیوه‌ی مدرنیسم در رمان آشنا شوند. این دوره همچنین با این هدف طراحی شده است که نسل جدیدی از منتقدان ادبیات داستانی تربیت شوند که بتوانند در مطبوعات مقالاتی روشمند در نقد رمان مدرن بنویسند. این کارگاه در ۱۰ جلسه تشکیل می‌شود و طی این جلسات مبانی نظری مدرنیسم در رمان را بر اساس کتاب «نظریه‌های رمان: از رئالیسم تا پسامدرنیسم» نوشته‌ی ایان وات،‌ دیوید لاج، … (انتشارات نیلوفر) مطالعه و بحث می‌کنیم. بدین ترتیب، راه برای تحلیل رمان «آتش» نوشته‌ی حسین سناپور (نشر چشمه) هموار می‌شود. اگر شرکت‌کننده‌ی کارگاه مطالب را از قبل نخواند (خواه مطالب نظری در کتاب «نظریه‌های رمان» و خواه متن رمان را)، قادر نخواهد بود مطالب کارگاه را دنبال کند و از آن بهره‌مند شود. دقت بفرمایید که این دوره‌ی آموزشی نه به صورت «کلاس»، بلکه در قالب «کارگاه» (محل کار) برگزار می‌شود.

از اعضای کارگاه درخواست می‌شود که برای جلسه‌ی اول مقاله‌ی «رمان قرن بیستم» را (صفحات ۱۰۷ الی ۱۱۳ از کتاب «نظریه‌های رمان») پیشاپیش بخوانید و در روزی که برای شرکت در کارگاه حاضر می‌شوید، کتاب و یادداشت‌های‌تان را همراه داشته باشید تا بتوانیم منتخبی از مطالب صفحات یادشده را با هم بحث کنیم.

 

**** توجه: فراگیر محترم، ثبت نام قطعی در این دوره‌ی ‌آموزشی پس از بررسی سوابق ذکر شده در برگه‌هاي ثبت‌نام اولیه صورت خواهد گرفت، بدیهی است در صورت کسب امتیاز برابر، اولویت با کسانی است که زودتر ثبت‌نام کرده‌اند.

***علاقه مندان می توانند برای شرکت در این درسگفتار فرم ثبت نام را از لینک زیر دانلود کرده و پس از تکمیل به شناسه amraie_ali در پیام رسان های تلگرام و بله ارسال نمائید.

 

دانلود برگه‌ ثبت‌نام اولیه

فرم ثبت نام اولیه 001

کارگاه “آشنایی با رمان مدرن” از تاریخ 17 دی ماه، هر هفته سه‌شنبه‌ها از ساعت 18:30 الی 20 به مدت 10 هفته برگزار خواهد شد.

سرفصل دروس

کارگاه "آشنایی با رمان مدرن" از تاریخ 17 دیماه، هر هفته سه شنبه‌ها از ساعت 18:30 الی 20 به مدت 10 هفته برگزار خواهد شد.

نقد و بررسی

0 امتیاز 0 از 0 امتیاز

5ستاره 0

4ستاره 0

3ستاره 0

2ستاره 0

1ستاره 0

عضویت کاربر

بازنشانی کلمه عبور